Titulní obrázek

Fiat pracuje na nástupci hatchbacku Fiat Bravo

V médiích se začaly šířit zprávy o přímém nástupci hatchbacku Fiat Bravo. Prozatím víme, že pokračovatelem má být pětidveřový hatchback nižší střední třídy.

Tento automobil má být odvozen od sedanu Viaggio, určeného pro čínský trh, který je dvojčetem Dodge Dart. Sdílením techniky Fiat ušetří na vývoji auta. Hatchback má být svými tvary v mnohém podobný již prodávanému sedanu. Díky tomu se vůz vizuálně výrazněji odliší od menšího Punta. Viaggio je na čínském trhu nabízen s přeplňovaným benzinovým motorem 1,4 T-Jet ve dvou výkonových variantách s 88 kW a 110 kW.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Tato jednotka by měla být k dispozici i pro chystaný hatchback. Novinka, jejíž název zatím automobilka neprozradila, by měla na trh dorazit v roce 2015. Ve stejném roce by se měly začít prodávat také nové generace modelů 500 a Punto. V dubnu loňského roku se přitom objevila zpráva, že místo modelu Bravo zaujme crossover, podobně jako se stal Nissan Qashqai nástupcem Almery.

Právě v oblíbeném Qashqaii se Fiat zhlédl a chtěl podobným vozem nahradit nepříliš úspěšnou aktuální generaci Brava. Nyní se ale zdá, že typickému hatchbacku nižší střední třídy od Fiatu přece jen neodzvonilo. Kompaktní SUV turínské značky je ale také v plánu. Stane se jím Fiat 500X, který nahradí aktuální Sedici. SUV dlouhé zhruba 4,2 metru bude od příštího roku vyráběno po boku technicky spřízněného modelu Jeep, zatím označovaného jako B-SUV.