Titulní obrázek

Fiat je zklamán z nových Lancií

Koncern Fiat věřil, že překapotovaných Chryslerů s logem Lancie se bude prodávat hodně. Ovšem opak je pravdou a poptávka je opravdu velmi nízká. Někdy zkrátka plány nevychází zrovna podle našich představ. 

Nový Fiat Freemont takovou pozici naštěstí nemá. Automobilka letos v Evropě prodala 6500 Freemontů za první čtvrtletí a doufá, že do konce roku zvládne udat aspoň 30 000 vozidel. Přestavba Dodge Journey na Fiat se tak vyplácí, zejména díky tomu, že na zboží z Mexika, se nevztahují další daně, které by auto prodražily.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Složitější je to už s modely Lancia Thema a Lancia Voyager. Chrysler je totiž vyrábí v Kanadě, takže je cena navýšena o 10% clo a Fiat v Evropě moc neutrácí za reklamu, takže se atraktivní zadokolka Chrysler 300 nedostala do obecného povědomí. A také se zdá, že lidé prostě Lancii nevěří a třeba by raději kupovali Chrysler. 

Stejný osud potkal i dříve populární Chrysler Voyager, který v Evropě také nese jméno Lancia. Těch se zatím prodalo jen něco málo přes 1300 a asi se nedá očekávat, že jich Fiat prodá 11 000 v roce 2012. S Lancií Thema byl skromnější a očekával aspoň 2500 prodaných aut, zatím si ale v celé Evropě připsal jen 480 kusů.