Titulní obrázek

Fiat je nucen omezit své české zastoupení

Kvůli drahým nájmům a daňové zátěži musí Fiat omezit své české zastoupení. Plánuje ho přesunout do Maďarska.

Nové organizační schéma už podle deníku MF DNES zaměstnancům Fiatu v Česku představil jejich regionální šéf Laszlo Stekl. Firma oznámila, že středoevropská centrála bude v Budapešti.

Změna povede k tomu, že příkazům z Maďarska budou podléhat i české autosalony Fiatu. V České republice import Fiatu zaměstnává kolem 50 lidí. V Praze podle deníku zůstane jen marketing a mluvčí.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Podle Fiatu by mohlo zhruba 70 procent českých zaměstnanců přejít do Budapešti, mezi Čechy však velký zájem nejspíše nebude. Opatření se týká i dalších značek, které pod automobilku Fiat patří, například Lancia a Alfa Romeo, dodává list.

Zisk automobilky Fiat se ve druhém čtvrtletí propadl o 70 procent na 358 milionů eur (téměř devět miliard Kč) kvůli slabé poptávce v Evropě. K poklesu prodeje se setkáváme u všech evropských automobilek. Uvidíme, kdy se situace začne konečně lepšit.