Titulní obrázek

Fiat 500XL

Automobilky nyní hlavně produkují své vozy ve verzich Kombi. Ovšem, že italská automobilka udělá totéž s malého a roztomilého Fiatu 500, nás opravdu nenapadlo.

Malý Fiat 500 považuje mnoho lidí za velmi roztomilé a takové upřímné malé autíčko. Jeho zastánci mu odpustí i drobné chybičky, které k němu tak nějak patří a bez kterých by to prostě nebyl malý Fiat. Jenže stejně jako Mini, i Fiat spadl ke konzumu a po obyčejné hezké malé 500 přišel kombík/MPV Fiat 500L.

Nový Fiat 500XL, jehož obrázky unikly na internet, je sedmimístná verze s délkou přes 4,5 metru. Fiat usoudil, že je potřeba z hezkého autíčka udělat nevzhlednou krabici, vedle které je i Dacia Lodgy elegantní rodinný automobil. Zadní kola vozu jsou opravdu malá. Disponují rozměrem 16" a vypadají, jako by je někdo odmontoval z nákupního vozíku. Jak si s velkým a těžkým autem poradí základní motory, to nevíme. A především nevíme, co na to klientela Fiatu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Zda společnost Fiat vstoupí na trh s tímto vozem s ohlasem, který očekává, není vůbec jisté. Spíše se bojíme opaku. Kdo by chtěl mít dobrovolně nevzhlednou krabici v garáži?